Ostatnie:
Zespół:
Artykuły:
Inne:
Strona:

Archiwum newsów:
styczeń '2001


23.01
Wieści z Rio

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę (17.01) znany gitarzysta Jimmy Page otrzymał od Ironów podpisaną przez nich gitarę Fendera. Jak powiedział Bruce - 'Dajemy ci to, czego akurat najmniej potrzebujesz Jimmy - kolejną gitarę'. Gitara zostanie zlicytowana a dochód zostanie przeznaczony na schronisko dla bezdomnych, któremu Page pomaga wystartować.

Poza tym - jak wiemy - podczas koncertu w Rio został zarejestrowany materiał na CD/DVD, które ukazać się mają pod koniec roku. A w ciągu tygodnia spędzonego w Rio Maiden odwiedzili sporo ciekawych miejsc i ma być to dodatkowy materiał na DVD.


20.01
Rock in Rio - wyprzedany!

Wszystkie bilety na festiwal Rock in Rio III na dzień podczas którego wystąpili Maiden zostały wyprzedane. To oznacza, że Ironi zagrali dla 250 tysięcy fanów! Należy też dodać, że setlista znana nam z polskich koncertów nieco urosła. Po trzecim bisie grane są teraz jeszcze The fallen angel i Out of the silent planet. Fajnie, a jednocześnie szkoda, że w Polsce tego nie usłyszeliśmy...


10.01
Kolejne widea

Oficjalna udostępniła kolejne fragmenty koncertu w Shepherds Bush przedstawiające kolejne kawałki.


09.01
Wicker man na żywo oraz Janick tatusiem

Na oficjalnej pojawiło się wideo z koncertu w Shepherds Bush zawierające piosenkę 'The wicker man'. Na tym samym koncercie została podana informacja, że Janickowi w sobotę urodziło się dziecko. Gratulacje Jan! :-)

Bruce przemawia podczas nominacji do Grammy

Podczas ogłaszania nominacji do nagrody Grammy (wyniki ogłoszone będą 21 stycznia) miała miejsce mowa Bruce'a. Oto co miał do powiedzenia:

"We've never followed trends, but we've definitely tried to set them in the metal world. Iron Maiden is out to prove what real heavy metal is all about and that songwriting ability, instrumental ability and singing ability are important. I suppose it's nice and flattering to be nominated for a Grammy because that means at least some people in the music industry recognize the quality of your music, but in the end it's not really that important. In our book it has always been what the fans think that counts."

Czyli po polsku:

"Nigdy nie podążaliśmy za trendami, ale bez wątpienia staraliśmy się je tworzyć w świecie metalu. Iron Maiden jest dowodem na to, że heavy metal dotarł wszędzie, oraz że zdolności pisania piosenek, komponowania i śpiewania są ważne. Myślę że to miłe i schlebiające być nominowanym do nagrody Grammy, bo to oznacza, że przynajmniej część ludzi ze środowiska muzycznego dostrzega jakość twojej muzyki, ale tak naprawdę nie jest to aż tak istotne. Dla nas zawsze najbardziej liczyło się to, co myślą fani."


04.01
Nominacja do Grammy

Dziś Iron Maiden zostali nominowali do nagrody Grammy w kategorii "Best Metal Performance" za piosenkę 'The wicker man'. Nominowane zostały jeszcze zespoły Pantera (za 'Revolution is my name'), Marilyn Manson (za 'Astonishing panorama of the endtimes', The Deftones (za 'Elite') oraz Slipknot (za 'Wait and bleed').


02.01
Oficjalne konkursy

Na stronie oficjalnej w każdy piątek rozpoczyna się konkurs polagający na odpowiadaniu na różne pytania dotyczące Maiden lub kariery solowej członków i trwa on przez tydzień - potem kolejna seria pytań. Do wygrania jest torbra z różnymi akcesoriami spod znaku IM. Pytania nie są trudne, choć niektórym trzeba poświęcić trochę czasu.

Nicko na koncercie Dio

14 grudnia 2000 roku Nicko McBrain wystąpił gościnnie na koncercie Dio. Pod koniec występu Nicko wyszedł na scenę i zastąpił perkusistę Dio podczas piosenki 'Rainbow in the dark'.

Steve zagrał dla Blaze'a

Podczas jednego z koncertów Bayleya w grudniu Steve Harris zagrał podczas piosenki 'Man on the edge'. Na stronie PlanetBlaze.com powinny być ekskluzywne fotografie z tego koncertu.

Iron Maiden na IRCu - po polsku

Jak się dowiedziałem - od jakiegoś czasu funkcjonuje polski kanał ircowy o nazwie #ironmaiden.pl na którym można sobie pogadać o naszym zespole z innymi fanami. Nie sprawdzałem tej informacji, bo sam nie siedze na IRCu, także tylko Wam to info przekazuję.

Di'Anno live

15 stycznia wytwórnia Spitfire Records wyda płytę Paula Di'Anno na której znajdzie się 10 piosenek Iron Maiden pochodzących z koncertów, z minionych dwóch dekad. Jest tu piosenka 'Women in uniform', nigdzie wcześniej nie wydana w wersji koncertowej. A oto cała trackilsta:

 • Wrathchild
 • Killers
 • Prowler
 • Murders in the Rue Morgue
 • Women in uniform
 • Remember tomorrow
 • Sanctuary
 • Running free
 • Phantom of the opera
 • Iron maiden
 • Trzeci singiel

  Kolejne plotki dotyczące trzeciego singla z 'Brave new world' informują, że będzie to piosenka 'Blood brothers' i zostanie to wkrótce wydane w Japonii. Ani słowa o B-side'ach ani o wydaniu singla w Europie.

  Derek Riggs opuszcza Maiden

  Smutna wiadomość dla fanów Riggsa. Derek niedawno przestał rysować okładki dla Iron Maiden. Dlaczego? Riggs twierdzi, że sam już dosyć miał pracy z IM. Nie mogli się dogadać co tego czego naprawdę chcą, a co by Derek nie narysował, to im nie pasowało. Tak on twierdzi, a jak było naprawdę - trudno powiedzieć. Niżej znajdują się niewykorzystane rysunki do singla 'The wicker man'. Prawa autorskie należą do autora.


  Trójca

  Ta informacja nie jest ściśle związana z IM, ale na pewno warta uwagi. Bruce Dickinson (Iron Maiden), Rob Halford (Halford, wcześniej Judas Priest) i Geoff Tate (Queensryche) założyli projekt nazwany The Three Tremors (na wzór The Three Tenors). Pracują teraz nad płytą, której data wydania wstępnie została ustalona na Sierpień. Album ma nosić tytuł Trinity. Wstępnie mówi się, że znajdą się tam: jedna piosenka Maiden, jedna Priest, jedna Halforda, kilka Queensryche, być może kilka coverów i - miejmy nadzieję - kilka zupełnie nowych kawałków. Co więcej, całą trójkę już można było usłyszeć na koncercie Halforda 6 grudnia - wykonali piosenkę 'The one you love to hate', a kolejny występ zapowiadany jest na 9 stycznia.

  Plany na rok 2001

  Oprócz albumu koncertowego, który ma się ukazać pod koniec roku, niewykluczone że zostanie wydana reedycja singli/rzadkich nagrań.

  Bruce solo

  Bruce Dickinson pracuje nad swoim kolejnym solowym albumem, 4 piosenki już są gotowe.