Ostatnie:
Zespół:
Artykuły:
Inne:
Strona:

Archiwum newsów:
maj '2001


31.05
Brave new year

Dwa dni temu, czyli 29 maja, minął rok od czasu wydania Brave new world - pierwszej płyty z Dickinsonem od 1992 roku. Zaraz po wydaniu praktycznie wszyscy zgodnie stwierdzili że jest świetny, genialny... Po upływie roku jednak można już chyba w miarę obiektywnie go ocenić, nie opierając się wyłącznie na pierwszym wrażeniu. Dlatego też pojawiła się mała sonda, gdzie możecie wyraźić własne zdanie na ten temat - zapraszam.

Aktualizacja

Dział bootlegi wkrótce będzie zmodernizowany. Informacje o poszczególnych pozycjach będą dużo bardziej szczegółowe, oraz pojawią się krótkie opisy-recenzje każdego z nich. Tymczasem zamieściłem tam link do listy moich bootlegów, jako że wielu z Was ciągle mnie o nią prosi. Tu będzie dostępna dla wszystkich, i zawsze aktualna.


27.05
Nagroda

24 maja Bruce, Adrian i Janick pojawili się w Grovesnor Hotel by odebrać nagrodę Ivor Novellos przyznaną im w kategorii "osiągnięcie międzynarodowe" ("international achievement"), za ogólnie rzecz biorąc całokształt twórczości. Najpierw miała miejsce prezentacja poprowadzona przez Pata Casha, starego przyjaciela IM. Potem Bruce podziękował oczywiście Rodowi Smallwoodowi oraz ekipie będącej przy IM przez te wszystkie lata, ale największe podziękowania pozostawił dla fanów - za wsparcie.

Poza IM nagrodami zostali uhonorowani m.in. The Clash, Pete Townsend z The Who, Roy Wood, Stevie Wonder oraz John Barry.

Aktualizacja

Teledyski do Be quick or be dead oraz Flight of Icarus dostępne w dziale download. W dziale konkurs zniknął banner Domu, ponieważ nie spodobała im się moja strona. Trudno, nie będziemy klikać.


22.05
Aktualizacja

Nowy 30sekundowy fragment. Sorry, że tak to wrzucam jak popadnie a nie co tydzień, zgodnie z tym co napisałem w dziale download... A poza tym kilka nowych pozycji w dziale linki.


20.05
Aktualizacja

Dwa nowe teledyski.


16.05
Eddie na lodzie

Pewnie niewielu z Was zdaje sobie sprawę, że w najsłynniejszej lidze hokejowej świata - NHL - gra wierny fan Iron Maiden. Pan Roman Turek z zespołu St. Louis Blues - bo o nim mowa - jest bramkarzem, więc nosi podczas meczy odpowiednie maski. Możecie je sobie tu obejrzeć.

Przyznacie że robią wrażenie :-) Z ciekawostek można jeszcze dodać, że jego ośmioletni syn ma na imię.. no jak? Eddie oczywiście! A piosenka która go odpowiednio 'naładowuje' do gry to Iron maiden. Te dwie informacje są oficjalnie podane na strone tej drużyny (www.stlouisblues.com). A zdjęcia masek pochodzą ze strony ich producenta, którym jest firma Bishop Designs (www.bishopdesigns.com).

Karaoke

Tym, których bardzo męczy talent i którzy zawsze chcieli wcielić się w jednego z wokalistów Iron Maiden, polecam stronkę o adresie downunder.maidencentral.net/karaoke.htm. Znajduje się tam kilkanaście (na razie) kawałków IM, które nie mają wokalu. Nie są one grane przez samych Ironów, przez co nie zawsze to brzmi idealnie, ale nie przeszkadza to zbytnio i naprawdę zabawa jest przednia :-) Ale uwaga, ostrzegam, że serwer na którym leżą te MP3 jest baaardzo wolny i ściągnięcie jednego kawałka trwa naprawdę bardzo długo.


12.05
Aktualizacja

Jeden nowy teledysk i jeden nowy fragmencik - wiadomo gdzie.

Konkurs once again

W dziale konkurs dodałem jeszcze jeden bannerek - serwisu dom.pl - im więcej tym lepiej :-) No, ale więcej już nie będzie ;-)

Kłopoty z oficjalną

ironmaiden.com stał się ostatnio strasznie ciężko dostepnym serwisem. Mają oni kłopoty z serwerem i nie są one od nich zależne - dlatego proszą wszystkich by nie zasypywać ich tonami emaili że nie działa, bo to i tak nic nie da. Uporają się z tym jak tylko będą w stanie.

Przyszliśmy po wasze dzieci!

"Przyszliśmy po wasze dzieci" (w oryginale "We've come for your children") tp tytuł audycji dokumentalnej radia BBC, której gospodarzem jest Bruce Dickinson. Wszystko to ma związek z odwiecznym stereotypem, jako że muzyka metalowa jest źródłem, przemocy i agresji dla młodych osób. Bruce próbuje odpowiedzieć czy naprawdę tak jest. Poruszonych jest wiele kontrowersyjnych aspektów - jest rozmowa z rodzicami ofiary morderstwa, którzy utrzymują, iż morderca popełnił zbrodnię pod wpływem muzyki zespołu Slayer, a także stwierdzenia tego zespołu że ani oni ani ich muzyka nie mogą być obarczone odpowiedzialnością za ten fakt. Jest tam też poruszony temat palenia kościołow związanego z black metalem, oraz morderstw w Norwegii z ubiegego dziesięciolecia.

Krótki wstęp oraz link do nagrania tej audycji - wszystko w języku angielskim jest pod tym adresem:
www.bbc.co.uk/radio1/documentaries/come_children.shtml

Prowler by Embraze

Jak podaje serwis Blabbermouth, fiński zespół Embraze napisał piętnaście nowych kawałków na ich nadchodzący album, wkrótce rozpoczną się sesje studyjne. Poza tymi piosenkami zespół nagra także trzy covery: Alice Cooper - Poison, Iron Maiden - Prowler oraz Insomnia - Anti-sleep reaction, które zostaną wydane jako bonusy oraz B-side'y.


09.05
Konkurs again

Kolejne informacje o przyszłym konkursie - tutaj.


04.05
Konkurs

Hmm, jeszcze nie ma, ale być może za jakiś czas będzie. Informacje znajdują sie tu.


03.05
Teledyski

Dostałem od Was już ładnych kilka maili ze skargami, że teledysków nie da sie sciągać. Ejjj, czytajcie co tam jest napisane. Jest limit na 2 użytkownikow róznocześnie, więc możecie trafiać akurat na zapełniony serwer - w różnych programach różne komunikaty się pojawią. Jedyna rada - próbować później. Ale kolejne klipy będą już łatwiej dostępne, bo nowe będą się znajdować na stronie, skąd je będzie można szybko ściągać, a potem dopiero trafią na ten drugi serwer. Uff, mam nadzieje że te wyjaśnienia pomogą.