Ostatnie:
Zespół:
Artykuły:
Inne:
Strona:

Archiwum newsów:
październik '2001


29.10
Aktualizacja

Tradycyjne akutalizacje działu download, tym razem doszła także jedna skóra do WinAmpa.


24.10
Trójca wstrzymana

W swoim niedawnym wywiadzie dla Metal Hammera Bruce Dickinson wyjaśnił jak wygląda sprawa z zapowiadanym wielokrotnie projektem Trinity, w skład którego - przypomnę - mieli wejść Bruce Dickinson, Rob Halford (Halford, ex-Judas Priest) oraz Geoff Tate (Queensryche). Jak twierdzi Bruce, projekt został zawieszony, i właśnie on do tego doprowadził. "Nikt z nas nie miałby czasu wystarczająco poświęcić się temu projektowi. (...) Myślę, że Trinity byłby dobrym przedsięwzięciem, jeśliby włożyć w to odpowiednie środki. Roy i ja napisaliśmy trzy piosenki z myślą o wykorzystaniu w nich trzech głosów. Nie tak że Rob śpiewa a Bruce i Geoff gdzieś w tle. Piosenki zostały skomponowane tak, że każdy głos ma swoje odpowiednie miejsce, były też partie śpiewane równocześnie. To była bardzo ciężka praca. Po trzech tygodniach stwierdziliśmy z Royem, że nie ma szans byśmy skonczyli przed latem. Cholernie interesujące było pisanie w ten sposób, gdy musiałem w odpowiednich miejscach naśladować style śpiewu Roba i Geoffa..."

Run to the hills II

Jak podaje wydawnictwo Kagra, długo oczekiwana druga część biografii Iron Maiden dostępna będzie pod koniec listopada. Oryginał jest już na brytyjskim rynku.


21.10
Aktualizacja

Trzy nowości w dziale download, w tym dwa teledyski z Rio, ale za to małe. Jest też nowa recenzja.


18.10
Aktualizacja

Opisy do dwóch utworów albumu Somewhere in time ('Caught somewhere in time' oraz 'Sea of madness') zostały znacznie rozbudowane (przez Kaśkę - dzięki). Jest też nowa pozycja w ciekawostkach (podesłał ironmanman), a tu znajdują się ostatnie informacje na temat konkursu...

Ironi w hołdzie

5 listopada premierę będzie miało kilka albumów typu "A tribute to...", wydanych przez firmę Voiceprint. Na kilku z nich udzielą się byli/aktualni muzycy Iron Maiden. Oto one:

Gimmie all your top - A tribute to ZZ Top
Another hair of the dog - Tribute to Nazareth
The boys are back - A tribute to Thin Lizzy

Poza tym że w tym ostatnim udzielał się będzie Paul Di'Anno, to niestety nie wiem kto i w jakim utworze będzie grał/śpiewał. Informacje podesłał Pająk - dzięki.


16.10
Aktualizacja

Nowe pozycje w dziale download.


10.10
Problem z Ghostem

Dostałem sporo maili z zapytaniem czemu w dostępnym aktualnie teledysku do Ghost of the navigator słychać tylko dźwięk, a obrazu nie ma. Odpowiedź jest prosta, jest on skompresowany najnowszą wersją DivXa, więc by go oglądnąć trzeba mieć ten kodek. A ściągnąć go można ze strony www.divx.com.


07.10
Aktualizacja

Dwie nowe pozycje w dziale download, w tym kolejny teledysk z Rio. Za tydzień kolejny, i tak już co tydzień... więc tylko 7 dni jest na ściągniecie, przynajmniej przez jakiś czas.


02.10
Aktualizacja

Przykro mi, ale teledyski zniknęły na dobre (poza jednym, dwoma), a przynajmniej do czasu aż znajdzie się ktoś kto będzie mógł udostępnić miejsce na nie. Wymagania nie są duże, wystarczy łącze SDI, byle komputer był cały czas włączony (a z mojej strony moge zapewnić że nie jest to odczuwalne obciążenie dla łącza, kwestia użycia odpowiedniego programu). Jeśli znajdzie się chętny, to zapraszam.